A | A | A
mar
27
apr
-02
Kuupäev:: 27. märts 2017 - 2. aprill 2017
Asukoht:: Tallinn
Kategooria:: Festival, Seminar, Performance

Norra külalised Tallinn Music Weekil

Tallinn Music Week (TMW) on Euroopa juhtivaid linnakultuuri festivale, mis pühitseb erinevaid kunstivorme esitledes loovust, uudishimu, vabadust ja võrdõiguslikkust. Festival toimub sel aastal 27. märtsist kuni 2. aprillini. Kohal on ka huvitavad esinejad Norrast.

TMW tänavuse kandva teema – kestliku arengu – probleemistikust ning sellega seonduvast sotsiaalsest vastutusest räägib strateegilise ärinõustamise ja kommunikatsiooni spetsialist, ÜRO UNEP planeedipäästmise kampaania kaasesinaine ning vabastiili suusatamise olümpiavõitja Stine Lise Hattestad Bratsberg Norrast. TMW 2017 konverents „Creative Impact“ avatakse reedel, 31. märtsil kell 10.00 Vene Kultuurikeskuses. Konverentsi avab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Stine Lise Hattestad Bratsberg 

 Stine Lisel on 20 aastat kogemusi strateegilise ärinõustamise ja kommunikatsiooni vallas ning magistrikraad Oslo ärikoolist. Ta on töötanud palju erafirmade, avalike institutsioonide ja vabatahtlike organisatsioonidega. Viimasel seitsmel aastal on ta keskendunud kestliku arengu temaatikaga seotud probleemidele ja sotsiaalsele vastutusele. Hetkel töötab Lise mitmete suurfirmade tippjuhtide nõustajana. Tal on ka roll ÜROs, olles UNEP Safe Planet kampaania kaasesinaine. Lisaks olulistele positsioonidele ärimaailmas on endine vabastiili suusatamise olümpiavõitja võtmefiguuriks ka Norra spordimaailmas.

 

 

 

Stine kaasmaalasest laulja-lugudekirjutaja ja aktivist Pål Moddi Knutsen avab konverentsil oma viimase, kaheteistkümnes eri riigis tsenseeritud, vaigistatud või keelatud lugudest koosneva albumi "Unsongs" tagamaid.

Moddi  ehk 29-aastane Pål Moddi Knutsen on Norra laulja-lugudekirjutaja ja aktivist. 

 Tema viimane album "Unsongs" koosneb lugudest, mida on tsenseeritud, vaigistatud või keelatud kaheteistkümnes eri riigis. Nende lugude allasurumise põhjuseid on mitmeid - alustades raadiokeelust ja lõpetades mõrvaga. "Unsongs" sisaldab keelatud muusikat viielt kontinendilt kolme milleeniumi vältel ja kaheteistkümnest muusikatraditsioonist. Moddi on neid lugusid suure hoole ja kujutlusvõimega inglise keelde tõlkinud ning loonud neile saateks dokumentaalsarja - unsongs.com - kus ta jutustab plaadil oleva muusika taustalugusid. Sellisel moel on albumisse köidetud nii lood minevikust kui õppetunnid tulevikuks.

 

Laval näeb-kuuleb Pål Moddi Knutsenit reedel 31.03 kell 22:00 Kinos Sõprus (Intsikurmu lava).

 

 

Reedel 31.03 kell 19:00 näeb kinos Sõprus (Intsikurmu lava) ka norra muusikut Siv Jakobseni.  

 Siv’i muusika on kaunilt pehme, meenutades päevikut, mille sissekanded on filtreerimata mõtted ning peegeldused. Viidetega Laura Marlingi ja Ane Bruni loomingule laotab Siv oma saladused kuulaja ees laiali, justkui laulaks ta neid seinal viibivale kärbsele. Viimane partii lugusid sündis lauljanna tillukeses Brooklyni toas. Tema album "Lingering" on avaldamise järel pälvinud pressis palju kiidusõnu. Põneva kontsertesinejana on Siv soojendanud selliseid nimesid nagu SOAK, Highasakite, Damien Jurado ja Benjamin Francis Leftwich. Teda on kiitnud paljud tuntud muusikablogid, samuti saavad Sivi lood eetriaega tunnustatud raadiojaamades, sealhulgas Suurbritannia BBC 6 Music ja XFM. Kõik see osutab, et noor norralanna rajab muusikamaailmas omanäolist rada.

Lisainfo festivali kohta: https://tmw.ee/

 

 


Bookmark and Share